Spojená škola,

SNP 15, Sabinov

Svetový deň Downovho syndrómu

Pri príležitosti Svetového dňa Downovho syndrómom sa žiaci Spojenej školy, SNP 15 v Sabinove dňa 21.3.2018 zúčastnili „ Atletického festivalu detí s Downovým syndrómom“.Organizátormi boli OZ Zanebudka a Spojená škola internátna Prešov so sídlom na Masarykovej ulici a spoluorganizátorom bola Pedagogická fakulta Prešovskej Univerzity. Pretekalo sa podľa pravidiel atletiky. V jednotlivých disciplínach získali žiaci medaily, vecné ceny a diplomy. V behu na 100m získal 2.miesto Rastislav Kolarčík, v skoku z miesta získal 3.miesto a v hode loptičkou tiež krásne 3.miesto. Martina Vargová získala 3.miesto v behu na 100m. Tamara Špinlerová dostala tiež medailu a krásne vecné ceny. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť takejto športovej akcie a dokázali sme, že aj ľudia s Downovým syndrómom dokážu žiť bežný život a prekonávať prekážky.